Sokszor, amikor lakást újítunk fel vagy rendezünk át, akkor igyekszünk hazai gyártók termékeit választani. Nincs ez másképpen a villanyszerelés területén sem, ahol a szakemberek szintén előbb választanak egy ismert magyar márkát, mint egy külföldit.
Nem véletlen tehát az sem, hogy ezek az eszközök egyre népszerűbbek és kedveltebbek, hiszen többek között a kézikapcsolókból is választhatunk magyar termékeket. Ebben a cikkben eláruljuk, hogy milyen típusok léteznek, hol használhatjuk őket és egyáltalán miért van rájuk szükség.
Hol jöhetnek szóba a kézikapcsolók?
Ezek azok a kiegészítők, amelyek különféle területeken használhatóak. Az Elektrikstore.hu kézikapcsolói sokszor kerülnek elő otthon és ipari környezetben egyaránt. A legtöbb esetben viszont a világítások, csillárok, lámpák fel- és lekapcsolására szolgálnak. Tökéletes választást jelentenek továbbá a klasszikus konnektorok mellett a modernebb változatokhoz, hiszen ezzel a kellékkel könnyen ki- és bekapcsolhatjuk őket.
Sokszor kerülnek elő a ventilátorok és a klímák használatakor is, de nem ritka, hogy motorok vezérléséhez is ezt választják. Nem utolsósorban hasznos eleme lehet az irodai környezetnek, ahol gyakran van szükség egy olyan eszközre, amivel egyszerre kapcsolhatunk le mindent az áramkörről és nem kell mindent egyesével áramtalanítani.
A kézikapcsolók tehát gyorsabbá és egyszerűbbé teszik az életünket, hiszen ez az adott helyiségben fellelhető minden készüléket egyszerre helyez áram alá vagy kapcsolja le róla.
Miért a Ganz?
A Ganz egy magyar márka, amely a kiváló minőségéről híres. A vállalat főleg kapcsolókkal foglalkozik, de forgalmaz kisfeszültségű ipari készülékeket és elosztóberendezéseket egyaránt. Idővel belevetették magukat az ipari kézikapcsolók, hőkioldók, mágneskapcsolók, valamint az elektronikus relék világába.
A gyártó több mint 100 éves tapasztalattal rendelkezik, aminek köszönhetően kiváló minőséget garantál. Még az 1870-es évek végén alakult meg, azóta viszont sok mindenen átmentek. Ennek ellenére nem adták fel, az évtizedek alatt több tulajdonosuk is volt és talán ennek köszönhetően vált hazánk legnagyobb és legnépszerűbb villamossági eszközök gyártásával foglalkozó cégévé.
Milyen KK kézikapcsolók léteznek?
Ejtsünk pár szót a kézikapcsolók típusairól is. Ezek kaphatóak mind nyitott, mind tokozott kivitelben egyaránt. A KK kézikapcsoló sorozat mellett van egy GK változat is. Előbbibe soroljuk a KKO – KK5 típusokat, míg a másikba a GK20 – GK250 fajtákat.
A KKO, KK1, KK2 kivitelek kulcsosak, lakatolhatóak, emellett vészleállítóval rendelkeznek. Készülnek ajtókuplungos verzióban is. A GK-ról annyit kell még tudni, hogy kizárólag szakaszoló és terheléskapcsoló, valamint vészleállító változatban készítik őket.