A szakértők szerint 80 forintra is felugorhat a tojás darabonkénti ára. Emelkedhet a hús és a kenyér is…
Már most olyan ára van a tojásnak, mint még soha. Az oka a háború. Vagyis az annak köszönhető bizonytalanság. A tojás ára egyik hónapról a másikra 15 százalékkal nőtt. A KSH adatai szerint áprilisban már 588 forintba került egy doboz tojás.

Magyarországra nem különösebben kell tojást importálni. A termelők, azonban egyre többet kérnek érte. Ennek oka egy állítólagos madárinfluenza járvány az ország délkeleti régiójában.
A takarmány is megdrágult. Lassan kétszer annyiba kerül, mint tavaly. Egy tonna búzáért 150 ezer forintot is kérnek az árutőzsdén. A következő hónapokban a tojás bolti ára további tíz százalékkal emelkedhet.

A legolcsóbb tojások akciósan sem lesznek 55-60 forintnál alacsonyabb árszinten. Ami a jellemző az inkább a 80 ft/darabos tojásárszint, ami valóban meghökkentő emelkedés
-nyilatkozta Raksó György agrárközgazdász az RTL Híradójána,
Szerinte 2022-ben még biztosan nem lesz visszarendeződés az élelmiszerek árát illetően.

A Világbank 23 százalékos élelmiszer drágulást jelez…
Mit gondoltok? Írjátok meg a véleményeteket kommentben!